Karibu! Hoşgeldiniz! Welcome!

Ankara’daki Kenya Büyükelçiliği’nin websitesine hoş geldiniz!

Türkiye’nin başkenti Ankara’daki elçiliğimiz ve Kenya hakkında daha fazla şey öğrenmek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Kenya, Türkiye’nin güvenilir bir müttefiki ve adanmış bir dostu olmaktan gurur duyuyor. Kenya ve Türkiye sıkı ilişkiler içindedir, aynı zamanda ülkelerimiz ve insanlarımız arasındaki arkadaşlık tarihsel köklere dayanmaktadır.

Elçiliğimizin asıl amacı, Türkiye Cumhuriyeti ile süregelen ilişkileri geliştirmektir. Çıkarlarımızın tüm yönlerini kapsayan bu ilişkiler günden güne büyümeye devam ederken, ben de bu iki büyük ülkenin vatandaşlarının karşılıklı yararına yönelik ilişkileri daha da güçlendirmek için elimden geleni yapacağım.

Daha da önemlisi, Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta tarafından desteklenen Dört Büyükler Ajandası’nın ekonomik planının tamamen uygulandığından emin olacak şekilde, Türkiye hükümeti ile müstakbel ortaklar, yatırımcılar ve iş insanları ile sıkı çalışacağım. Dört Büyükler Ajandası başlıca dört alana odaklanır; Üretim, Uygun Fiyatlı Konut, herkesi kapsayan Sağlık ve Gıda Güvenliği.

Kenya’nın Türkiye Büyükelçisi olarak bu sıkı karşılıklı ilişkileri daha da güçlendirmeye yardımcı olmaktan onur duyuyorum. Bununla beraber, sizi Kenya ve Türkiye ile olan ilişkilerimiz hakkında daha fazlasını öğrenmek ve Misyonumuzun sunduğu konsolsoluk ve vize işlemleri gibi çeşitli servisleri keşfetmeye davet ediyorum.

Sincerely,

Büyükelçi (Emekli) Korgeneral Johnson Mogoa K. Ondieki