Kenya’da hükümetin üç kolu vardır.

1. YÜRÜTME

Kenya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Ekselansları Uhuru Kenyatta, C.G.H.
Cumhurbaşkanı ve Kenya Cumhuriyeti Savunma Güçleri Başkomutanı

www.president.go.ke

Kenya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı
Sayın William Samoei Ruto, E.G.H.

www.deputypresident.go.ke/‎

 

2. YASAMA / PARLAMENTO

Ulusal Meclis Başkanı, Sn. Justin B.N. Muturi, Milletvekili
Ulusal Meclis Genel Sekreteri, Bay Justin N. Bundi,
E-posta: clerk@parliament.go.ke

www.parliament.go.ke

Senato Başkanı, Sn. Ekwee Davit Ethuro
Senato Genel Sekreteri, Mr. Jeremiyah Nyegenye
E-posta: csenate@parliament.go.ke

www.parliament.go.ke

3. YARGI

Baş Yargıç / Kenya

Yargı Başkatibi, Anne Atieno Amadi
E-posta: info@judiciary.go.ke

www.judiciary.go.ke

 

Bakanlıklar

1. İçişleri ve Ulusal Hükümet Uyum Bakanlığı
Bakan: Sn. Joseph Ole Lenku
Müsteşar: Bay Muteao Iringo (İçişleri)
Müsteşar: Bayan Josephta Mukoba (Uyum)

http://www.interior.go.ke/

2. Ulusal Hazine
Bakan: Sn. Henry Rotich
Müsteşar: Dr. Kamau Thugge

http://www.treasury.go.ke/

3. Savunma Bakanlığı
Bakan: Sn. Büyükelçi Raychelle Awour Omamo
Müsteşar: Büyükelçi Monica Kathina Juma

http://www.mod.go.ke/

4. Dışişleri ve Uluslararası Ticaret Bakanlığı
Bakan: Sn. Büyükelçi Amina Mohammed
Müsteşar: Müh. Karanja Kibicho

http://www.mfa.go.ke/
https://www.facebook.com/ForeignOfficeKE?fref=ts

5. Eğitim Bakanlığı
Bakan: Sn. Profesör Jacob Kaimenyi
Müsteşar: Dr. Belio Kipsang (Eğitim)
Müsteşar: Prof. Colleta Akinyi Suda (Bilim ve Teknoloji)

http://www.education.go.ke/

6. Sağlık Bakanlığı
Bakan: Sn. James Wainaina
Müsteşar: Bay Fred Sigor

http://www.health.go.ke/

7. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Bakan: Sn. Müh. Michael S. Kamau
Müsteşar: Bay Nduva Muli (Ulaştırma)
Müsteşar: Bay John Kipngetich (Altyapı)

http://www.transport.go.ke/

8. Enformasyon, İletişim ve Teknoloji Bakanlığı
Bakan: Sn. Dr. Fred Matiang’i Okengo
Müsteşar: Bay Joseph Musuni Tiampaty

http://www.ict.go.ke/ ve http://www.information.go.ke/

9. Çevre, Su ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
Bakan: Sn. Prof. Judy W. Wakhungu
Müsteşar: Bay Richard Lesiyampe (Çevre)
Müsteşar: Bay James Teko Lopoyetum (Su)

https://www.facebook.com/minwaterkenya

10. Spor, Kültür ve Sanat Bakanlığı 
Bakan: Sn. Dr. Hassan Wario Arero
Müsteşar: Bay Patrick Omutia

http://www.minspoca.go.ke

11. Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Hizmetler Bakanlığı
Bakan: Sn. Kazungu Kambi
Müsteşar: Bay Ali Noor Ismail

http://www.labour.go.ke/

12. Enerji ve Petrol Bakanlığı
Bakan: Sn. Davis Chirchir
Müsteşar: Bay Joseph Njoroge

http://www.energy.go.ke/

13. Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Bakanlığı
Bakan: Sn. Felix Koskei
Müsteşar: Bayan Sicily Kanini Karluki (Tarım)
Müsteşar: Bay Micheni Ntiba (Balıkçılık)
Müsteşar: Dr. Khadijah Kassachon (Hayvancılık)

http://www.kilimo.go.ke/

14. Sanayileşme ve Teşebbüs Geliştirme Bakanlığı
Bakan: Sn. Adan Abdullah Mohammed
Müsteşar: Dr. Wilson Songa

http://www.industrialization.go.ke/

15. Ticaret, Turizm ve Doğu Afrika Bölgesi Bakanlığı
Bakan: Sn. Phyllis Kandie
Müsteşar: Dr. Ibrahim Mohammed (Ticaret ve Turizm)
Müsteşar: Bayan Mwanamaka Amani Mabruki (Doğu Afrika Topluluğu)

www.meac.go.ke

16. Madencilik Bakanlığı
Bakan: Sn. Najib Balala
Müsteşar: Büyükelçi Richard Ekai Titus

http://www.mining.go.ke