2010 Kenya Anayasası ülkeyi aşağıda sıralanan 47 bölge/eyalete ayırmıştır. Bu web sitesi Kenya’nın eyelet hükümetleri arasında dağılmış bulunan ekonomik potansiyelin altını çizmektedir. Her eyelet kendi web sitelerinde gelişmeye hazır veya  mukayeseli üstünlük bulunan, tek veya ortak yatırımlara veya gelişmeye hazır sektörleri göstermiştir. Yatırımcılar bu web sitelerinde gösterilen yönetimlerle iletişim kurabilirler.

Yatırım arayan bireyler ve şirketler de ilgilendikleri eyaletlerin yönetimleriyle doğrudan temas kurabilirler.

 

47 Eyalet

1. Baringo Eyalet Nüfusu: 555,561

Seçim Bölgeleri: Baringo East, Baringo West, Baringo Central, Mochongoi, Mogotio, Eldama Ravine.

http://baringo.go.ke/

baringo@cog.go.ke

 

2. Bomet Eyalet Nüfusu: 724,186

Seçim Bölgeleri: Sotik, Chepalungu, Bomet East, Bomet Central, Konoin

http://www.bometgovernment.com/

bomet@cog.go.ke

 

3. Bungoma Eyalet Nüfusu: 1,630,934

Seçim Bölgeleri Mt. Elgon, Sirisia, Kabuchia, Bumula, Kandunyi, Webuye, Bokoli, Kimilili, Tongaren

bungoma@cog.go.ke

 

4. Busia Eyalet Nüfusu: 488,075

Seçim Bölgeleri: Teso North, Teso South, Nambale, Matayos, Butula, Funyula, Budalangi

http://www.busiaEyalet.go.ke

busia@cog.go.ke

 

5. Elgeyo/Marakwet Eyalet Nüfusu: 369,998

Seçim Bölgeleri: Marakwet East, Marakwet West, Keiyo East, Keiyo South

elgeyomarakwet@cog.go.ke

 

6. Embu Eyalet Nüfusu: 516,212

Seçim Bölgeleri: Manyatta, Runyenjes, Gachoka, Siakago

http://embuEyalet1.net

embu@cog.go.ke

 

7. Garissa Eyalet Nüfusu: 623,060

Seçim Bölgeleri: TaveDujis, Balambala, Lagdera, Dadaab, Fafi, Ijara

garissa@cog.go.ke

 

8. Homa Bay Eyalet Nüfusu: 963,794

Seçim Bölgeleri: Kasipul, Kabondo, Karachuonyo, Rangwe, Homabay Town, Ndhiwa, Mbita, Gwassi

http://homabay-Eyalet.org

homabay@cog.go.ke

 

9. Isiolo Eyalet Nüfusu: 143,294

Seçim Bölgeleri: Isiolo North, Isiolo South

http://www.isioloEyalet.go.ke

isiolo@cog.go.ke

 

10. Kajiado Eyalet Nüfusu: 687,312

Seçim Bölgeleri: Kajiado Central, Kajiado North, Kajiado South

http://www.kajiadoEyaletgovernment.com/

kajiado@cog.go.ke

 

11. Kakamega Eyalet Nüfusu: 1, 660, 651

Seçim Bölgeleri: Lugari, Likuyani, Malava, Lurambi, Makholo, Mumias, Mumias East, Matungu, Butere, Khwisero, Shinyalu, ikolomani. Major Towns: Kakamega

http://www.kakamega.go.ke/

kakamega@cog.go.ke

 

12. Kericho Eyalet Nüfusu: 758,339

Seçim Bölgeleri: Ainamoi, Belgut, Kipkelion

http://www.kerichoEyalet.com

kericho@cog.go.ke

 

13. Kiambu Eyalet Nüfusu: 1,623,282

Seçim Bölgeleri: Gatundu South, Gatundu North, Juja, Thika Town, Ruiru Githunguri, Kiambu, Kiambaa, Kabete, Kikuyu, Limuru, Lari

http://www.kiambu.go.ke

kiambu@cog.go.ke

 

14. Kilifi Eyalet Nüfusu: 1,109,735

Seçim Bölgeleri: Kilifi North, Kilifi South, Kaloleni, Rabai, Ganze, Malindi, Magarini

http://www.kilifi.go.ke/

kilifi@cog.go.ke

 

15. Kirinyaga Eyalet Nüfusu: 528,054

Seçim Bölgeleri: Mwea, Gichugu, Ndia, Kirinyaga Central Major Towns: Kerugoya

kirinyaga@cog.go.ke

 

16. Kisii Eyalet Nüfusu: 1,152,282

Seçim Bölgeleri: Bonchari, South Mugirango, Bomachoge, Bobasi, Gucha, Nyaribari Masaba, Nyaribari Chache, Matrani, Mosocho

http://www.kisii.go.ke/

kisii@cog.go.ke

 

17. Kisumu Eyalet Nüfusu: 968,909

Seçim Bölgeleri: Kisumu East, Kisumu West, Kisumu Central, Seme, Nyando, Muhoroni, Nyakach

http://kisumu.go.ke/

kisumu@cog.go.ke

 

18. Kitui Eyalet Nüfusu: 1,012,709

Seçim Bölgeleri: Mwingi North, Mwingi Central, Mwingi South, Kitui West, Kitui Rural, Kitui Town, Mutitu, Kitui South

kitui@cog.go.ke

 

19. Kwale Eyalet Nüfusu: 649, 931

Seçim Bölgeleri: Msambweni, Lunga Lunga, Matuga, Kinango

http://kwale.go.ke/ 

kwale@cog.go.ke

 

20. Laikipia Eyalet Nüfusu: 399,227

Seçim Bölgeleri: Laikipia West, Laikipia Wast, Laikipia North

http://www.laikipiaEyalet.go.ke/ 

laikipia@cog.go.ke

 

21. Lamu Eyalet Nüfusu: 101, 539

Seçim Bölgeleri: Lamu East, Lamu West

lamu@cog.go.ke

 

22. Machakos Eyalet Nüfusu: 1,098,584

Seçim Bölgeleri: Masinga, Yatta, Kangundo, Matungulu, Kathiani, Mavoko, Machakos Town, Mwala

http://www.machakosgovernment.com/ 

machakos@cog.go.ke

 

23. Makueni Eyalet Nüfusu: 884,527

Seçim Bölgeleri: Mbooni, Kilome, Kaiti, Makueni, Kibwezi West, Kibwezi East

http://www.makueni.go.ke/ 

makueni@cog.go.ke

 

24. Mandera Eyalet Nüfusu: 1,025,756

Seçim Bölgeleri: Mandera West, Banisa, Mandera North, Mandera East, Lafey

http://www.mandera.go.ke/ 

mandera@cog.go.ke

 

25. Marsabit Eyalet Nüfusu: 291,166

Seçim Bölgeleri: Moyale, North Horr, Saku, Laisamis

http://www.marsabit.go.ke/ 

marsabit@cog.go.ke

 

26. Meru Eyalet Nüfusu: 1,356,301

Seçim Bölgeleri: Igembe South, Igembe Central, Igembe North, Tigania West, Tigania East, North Imenti, Buuri, Central Imenti, South Imenti

meru@cog.go.ke

 

27. Migori Eyalet Nüfusu: 1,028,579

Seçim Bölgeleri: Rongo, Awendo, Migori East Migori West, Uriri, Nyatike, Kuria East, Kuria West

http://migori.go.ke/ 

migori@cog.go.ke

 

28. Mombasa Eyalet Nüfusu: 939, 370

Constituencies: Changamwe, Jomvu, Kisauni, Nyali, likoni, Mvita Kwale

http://www.mombasagovernment.com/ 

mombasa@cog.go.ke

 

29. Murang’a Eyalet Nüfusu: 942,581

Seçim Bölgeleri: Kangema, Mathioya, Kiharu, Kigumo, Maragwa, Kandara, Gatanga

http://muranga.go.ke/ 

muranga@cog.go.ke

 

30. Nairobi Eyalet Nüfusu: 3,138,369

Seçim Bölgeleri: Westlands, Parklands, Dagoretti, Karen / Langata, Kibira, Roysambu, Kasarani, Ruaraka, Kariobangi, kayole, Embakasi, Mihang’o, Nairobi West, Makadara, kamukunii, Starehe, Mathare

http://www.nairobi.go.ke/ 

nairobi@cog.go.ke

 

31. Nakuru Eyalet Nüfusu: 1,603,325

Seçim Bölgeleri: Molo, Njoro, Naivasha, Gilgil, Kuresoi South, Kuresoi North, Subukia, Rongai, Bahati, Nakuru Town West, Nakuru Town East.

http://nakuruEyaletassembly.or.ke/

nakuru@cog.go.ke

 

32. Nandi Eyalet Nüfusu: 752,965

Seçim Bölgeleri: Tinderet, Aldai, Nandi Hills, Emgwen North, Emgwen South, Mosop.

nandi@cog.go.ke

 

33. Narok Eyalet Nüfusu: 850,920

Seçim Bölgeleri: Kilgoris, Emurua Dikirr, Narok North, Kajiado East, Kajiado West.

http://www.narokEyaletcouncil.org/ 

narok@cog.go.ke

 

34. Nyamira Eyalet Nüfusu: 598,252

Seçim Bölgeleri: Kitutu Masaba, North Mugirango, West Mugirango.

http://www.nyamiraEyalet.or.ke 

nyamira@cog.go.ke

 

35. Nyandarua Eyalet Nüfusu: 596,268

Seçim Bölgeleri: Kinangop, Kipipiri, Ol-Kalou, Ol-Jorok, Ndaragwa

http://www.nyandaruaEyalet.co.ke/ 

nyandarua@cog.go.ke

 

36. Nyeri Eyalet Nüfusu: 693,558

Seçim Bölgeleri: Tetu, Kieni, Mathira, Othaya, Mukuwe-ini, Nyeri Town

http://www.nyeri.go.ke 

nyeri@cog.go.ke

 

37. Samburu Eyalet Nüfusu: 223,947

Seçim Bölgeleri: Samburu West, Samburu North, Samburu East

samburu@cog.go.ke

 

38. Siaya Eyalet Nüfusu: 842,304

Seçim Bölgeleri: Ugenya, Ugunja, Alego Usonga, Gem, Bondo, Rarieda

siaya@cog.go.ke

 

39. Taita Taveta Eyalet Nüfusu: 284,657

Seçim Bölgeleri: Taveta, Wundanyi, Mwatate, Voi

http://taitataveta.go.ke/

taitataveta@cog.go.ke

 

40. Tana River Eyalet Nüfusu: 240,075

Seçim Bölgeleri: Garsen, Galole, Bura

tanariver@cog.go.ke

 

41. Tharaka Nithi Eyalet Nüfusu: 365,330

Seçim Bölgeleri: Nithi, Maara, Tharaka

tharakanithi@cog.go.ke

 

42. Trans Nzoia Eyalet Nüfusu 818,757

Seçim Bölgeleri: Kwanza, Endebess, Saboti, Kiminini, Cherenganyi

transzoia@cog.go.ke

 

43. Turkana Eyalet Nüfusu: 855,399

Seçim Bölgeleri: Turkana North, Turkana West, Turkana Central, Loima, Turkana South, Turkana East.

http://www.turkana.go.ke/ 

turkana@cog.go.ke

 

44. Uasin Gishu Eyalet Nüfusu: 894, 179

Seçim Bölgeleri: Eldoret East, Eldoret North and Eldoret South.

http://uasingishu.go.ke/ 

uasingishu@cog.go.ke

 

45. Vihiga Eyalet Nüfusu: 554,652

Seçim Bölgeleri: Vihiga, Sabatia, Hamisi, Emuhaya, Luanda

http://www.vihiga-government.com/ 

vihiga@cog.go.ke

 

46. Wajir Eyalet Nüfusu: 661,941

Seçim Bölgeleri: Wajir North, Wajir East, Tarbaj, Wajir West, Eldas, Wajir South

http://wajirgovernment.com/

wajir@cog.go.ke

 

47. West Pokot Eyalet  Nüfusu: 512,690

Seçim Bölgeleri: Kapenguri, Sigor, Kacheliba, Pokot South

http://www.westpokot.go.ke/ 

westpokot@cog.go.ke