KENYA: İNSANLIĞIN BEŞİĞİ, BİR TURİSTİN CENNETİ VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN TURİZM DURAĞI

Pek çok antropolog tarafından ‘İnsanlığın Beşiği’ olarak hayranlık duyulan Kenya Afrika’nın doğu kıyısında ekvatorun iki tarafında bulunur, yaklaşık 586.600 km2’lik bir alanı kaplar. Dünyada başka hiçbir ülke ziyaretçilere bu kadar çok görecek yer ve yapacak etkinlik imkânı sunmaz.

Tek bir ülkenin sınırları içinde, büyük bir hayvan ve bitki çeşitliliği, modern dünyanın değiştiremediği ebedi bir kültür, el değmemiş kumsallar ve mercan resifleri, ekvatoral ormanlar ve zirveleri karlı muazzam dağlar, adeta yanan çöller ve serin dağlık yerleşim yerleriyle sınırsız macera, keşif ve dinlenme fırsatları bulacaksınız.

Swahilice bir sözcük olan safari (gezi anlamına gelir) Doğu Afrika’nın bu coşturucu macera dolu topraklarına gelmeyen çoğu insana fazla anlam ifade etmeyecektir. ‘Ne kadar Tarzan filmi izlemiş olursanız olun, hiçbirisi Masai Mara’daki vahşi hayvanların son derece dramatik yıllık toplu göçlerine sizi hazırlayamaz; bekleyebileceklerinizden çok daha fazlası…Büyülü Kenya’ya hoş geldiniz!